Zarejestruj się Zaloguj się
image
  • Ogłoszenia
  • Intencje Mszy św.
  • Budowa kościoła
  • Parafia
    • św. Brat Albert
    • Godziny nabożeństw
    • Dekret ks. Biskupa
  • Kontakt
  • Aktualności
  • Transmisja na żywo
  • Sakramenty
    • Informacje ogólne
    • Bierzmowanie
  • Grupy parafialne
    • Grupa modlitwy pw. św. o. Pio
    • Róża Różańcowa
    • Liturgiczna Służba Ołtarza
    • Schola dziewczęca
  • Galeria
  • Linki
    • Diecezja kaliska
    • Księża Sercanie
    • Sercańskie Dni Młodych
    • Sercańskie Rekolekcje Młodzieżowe
    • Profeto.pl
    • zbieramTO.pl
    • Seminarium SCJ
  • Standardy ochrony małoletnich
30 listopada 2024 22:15

Pierwsza Niedziela Adwentu 1 grudnia 2024 r.

1.Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy adwent. Rozpoczyna się także nowy rok duszpasterski.

2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie Róży Różańcowej

3.Wczoraj podczas Mszy św. o godz. 18.00 zostały poświęcone opłatki wigilijne i sianko. przygotowane przez młodzież naszej parafii, za co serdecznie dziękujemy.  Opłatki wigilijne oraz sianko  można nabywać w namiocie przed kaplicą. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na budowę kościoła. W namiocie  są także świece „Caritas", dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na świąteczną pomoc ubogim.

4.W adwencie zapraszamy do udziału w roratach, które w naszej parafii będą odprawiane w dni powszednie o godz. 18.00. Do udziału w roratach zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Dzieci   prosimy   o   przynoszenie   lampionów.  Każdego dnia    dzieci   będą   otrzymywały obrazek i losowały figurkę Matki Bożej

5.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek na zakończenie adoracji mo­dlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne, a w piątek na zakończenie adoracji nabożeństwo do Najśw. Serca Jezusowego, zachęcamy do odprawiania pierwszych piątków miesiąca. Spowiedź codziennie od godz. 17.30 w czasie adoracji. W sobotę o godz. 17.15 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. W sobotę nie będzie odwiedzin chorych, ponieważ odwiedzimy ich przed świętami Bożego Narodzenia

6. Przyszła niedziela druga miesiąca ofiary składane na tacę będą przeznaczone na budowę kościoła.  Dziękujemy za ofiary na budowę kościoła złożone w minionym tygodniu w sumie 900 zł.

7.W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie modlitewne grupy Ojca Pio. Do skrzynki przy wyjściu z kaplicy można składać podziękowania i proś­by do św. Ojca Pio, które będą polecane podczas modlitwy grupy Ojca Pio w przyszłą niedzielę

8. Za dwa tygodnie w niedzielę 15 grudnia o godz. 17.00 w naszej kaplicy zostanie wystawiony spektakl słowno – muzyczny zatytułowany: Kto szuka Prawdy –szuka Boga, w oparciu o słowa św. Edyty Stein w wykonaniu zespołu Lumen. Serdecznie zapraszamy

 9. W drugim tygodniu ferii od 25 stycznia do 1 lutego organizujemy wyjazd na narty do Gliczarowa Górnego dla młodzieży od 7 klasy szkoły podstawowej i starszych. Zapisy i bliższe informacje w zakrystii. 

10. Dziękujemy za wykonane prace porządkowe w kaplicy i za wykonanie dekoracji na adwent

11. Ukazał się nowy numer Opiekuna. W bieżącym numerze polecamy artykuły o zbliżającym się Roku Jubileuszowym, o nagrywanym filmie strajku młodzieży  z Włoszczowej  w obronie krzyża oraz pierwsze rozważanie rekolekcji adwentowych

Tweet
Budowa kościoła

 Po bardzo wielu  trudnościach związanych z otrzymaniem pozwolenia na budowę    26 listopada 2018 r. rozpoczęła się budowa nowego kościoła.

Z serca dziękujemy za wszelkie ofiary składane na budowę naszej świątyni, a także za każdy gest życzliwości i dobroci oraz wszelką pomoc i wsparcie modlitewne. Bóg zapłać wszystkim.

Budowę kościoła można wspomóc wpłacając na konto:

Parafia Rzymskokatolicka

pw. św. brata Alberta Chmielowskiego

 ul. Skarszewska 98, 62-800 Kalisz

numer konta 04160014621833003670000001

 

 

 

 

 

image
KANCELARIA PARAFIALNA

Czynna od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy świętej.

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW

Msze święte:
Niedziele i święta: 8.00, 10.00, 12.00, 18.00.
Od poniedziałku do soboty: 18.00.

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy:
Środa   przed Mszą św.godz. 18.00

Spowiedź:
Pół godziny przed każdą Mszą św.

Adoracja Najświętszego Sakramentu:
Od poniedziałku do soboty o godz. 17.30.

KONTAKT
Parafia pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego
ul. Skarszewska 98, 62-800 Kalisz
kaplica: ul.Szeroka 47
e-mail: parafia.albert@scj.pl
Telefon:
ks. Proboszcz +48 502 861 551
ks. Wikariusz  +48 883 841 161
Nr konta: 04 1600 1462 1833 0036 7000 0001
Copyright © Realizacja profetoIT. Wszelkie prawa zastrzeżone.
profeto
   
Zarejestruj się Zaloguj się